Jeden z niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej w Zamóściu musi zapłacić 6.000 zł zadośćuczynienia pewnej nastolatce, za to, że pielęgniarka podała inną szczepionkę niż przepisał lekarz.

Nastolatka od 2008 była pod opieką NZOZ Med Spec w Zamościu. Zdiagnozowano u niej alergię na pyłki kurzu. W 2012 została zakwalifikowana, do odczulania szczepionką podskórną. Przyjmowała ją co 2-tygodnie, a potem raz w miesiącu. Dzięki szczepionce nastąpiła znaczna poprawa stanu zdrowia.

W kwietniu 2014 roku, 12-latka ponownie zgłosiła się na szczepienie. Rodzice na chwile przed wizytą kupili szczepionkę a pobliskiej aptece. Niestety pracownik apteki pomylił się i zamiast szczepionki na kurz wydał szczepionkę tej samej firmy, ale stosowaną do odczulania z powodu pleśni. Sąd uważa, że bez znaczenia jest, to, że rodzice kupili szczepionkę, ponieważ zadaniem pielęgniarki jest sprawdzenie składu leku.

1 KOMENTARZ

  1. Cóż, to nie szczepionki są szkodliwe, tylko lekarze nie sprawdzają dokładnie stanu zdrowia pacjenta albo – jak w tym przypadku – pielęgniarki nie sprawdzają co podają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj