Ruch u zbiegu ulic Wyszyńskiego, Odrodzenia i Zamoyskiego w Zamościu odbywa się w tej chwili, jak na zwykłym skrzyżowaniu ze znakami STOP, ale to się zmieni. I jeździć się w tym miejscu będzie jak po skrzyżowaniu z ruchem okrężnym, czyli po rondzie.
Zmiany mają być wprowadzone za kilka dni. Warto o tym pamiętać i zwracać baczną uwagę na znaki. Te STOP, nakazujące zatrzymanie się przed włączeniem do ruchu na ul. Wyszyńskiego znikną. Za to dojazdy do ronda zostaną oznakowane znakami A-7 “ustąp pierwszeństwa” wraz z C-12 “nakaz jazdy w ruchu okrężnym”.

Cały proces zmiany organizacji ruchu będzie wprowadzany etapami. W pierwszym zostaną wymienione krawężniki wokół wyspy ronda. Później przyjdzie czas na położenie nowej nawierzchni na skrzyżowaniu, a ostatnim elementem robót będzie wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego.

“Do kierowców apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych. Zakończenie prac związanych z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu planowane jest, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, za około miesiąc” – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Zamość.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązują już od kilku tygodni na ul. Wyszyńskiego na wysokości Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Jedna nitka jezdnio jest nieprzejezdna, bo pracują tam drogowcy budujący łącznik między ulicą Prostą a Namysłowskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj